Návštěvy dětí

Společné chvíle s dětmi z MŠ Riegrova, MŠ Mnišská a ZŠ Ilji Hurníka.

Video ze setkání ...

Dětský čin roku

Semifinále (30 semifinálových příběhů z ČR), veřejné dětské hlasování Andrea Wagnerová, 11 let. ZŠ I. Hurníka (30. září)

"Když jsem byla loni ve 4. třídě, chodili jsme se třídou těšit seniory. Byli tam i dědečci a babičky na vozíčkách. Jednou jsme jim udělali vystoupení, kde byly slezské a jiné písničky, básničky a pohádka, různé nástroje, taneček a africká písnička s maskami. Babičky a dědečci byli rádi. Já jsem byla taky ráda a určitě i všichni ostatní. Ke konci jsme babičkám a dědečkům dali dárečky, které jsme vyrobili. Můžou si je dát na zeď. Na druhé návštěvě jsem s babičkami vykrajovala výrobky z keramické hlíny a ti, kteří nechtěli vyrábět, hráli u stolů hry, které jsme přinesli. Některé děti pekly s babičkami jahodový koláč nebo četly a hrály na flétnu. U každé babičky a každého dědečka bylo vidět, že jsou spokojeni. Dali jsme jim i další dárečky, třeba fotky a výtvarné potřeby. Teď se budeme chystat na další návštěvu. Půjdeme tam se zvířátky a pomoct hrabat listí nebo s podzimním úklidem. Podle toho, co budou potřebovat. Před Vánocemi půjdeme zpívat koledy a budeme s sebou pro seniory brát hudební nástroje. S babičkami a dědečky se nám vždy moc líbilo a vsadím se, že jim s námi taky. Byli jsme dopisem pochváleni ředitelem domova. Byli jsme v novinách a byla tam i fotka našeho spolužáka, jak hraje s dědečkem z domova šachy."

Fotogalerie

návštěva dětí MŠ Mnišská návštěva dětí MŠ Riegrova návštěva dětí ZŠ Ilji Hurníka návštěva dětí ZŠ Ilji Hurníka návštěva dětí ZŠ Ilji Hurníka návštěva dětí ZŠ Ilji Hurníka návštěva dětí ZŠ Ilji Hurníka